Promocja książki i spotkanie autorskie z Jolantą Szyłkowską i Bartoszem Sitarzem

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza na spotkanie autorskie i promocję publikacji „Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Szczecin. Ludzie i Działalność (1981) 1989-2023” autorstwa Jolanty Szyłkowskiej i Bartosza Sitarza, które odbędzie się 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 18.00 w międzyzdrojskiej bibliotece (Plac Ratuszowy 1).

Jolanta Szyłkowska jest Prezesem Zarządu Okręgu Szczecin Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, zaś Bartosz Sitarz starszym archiwistą Archiwum Państwowego w Szczecinie.

„Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Szczecin. Ludzie i Działalność (1981) 1989-2023” to książka o żołnierzach Armii Krajowej oraz o jej pozostałych członkach osiedlonych na ziemi szczecińskiej. Jest ona hołdem złożonym kombatantom, upamiętnieniem wydarzeń i osób związanych z Polskim Państwem Podziemnym oraz dedykowana młodszym pokoleniom.

Publikacja powstała we współpracy Archiwum Państwowego w Szczecinie ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej na podstawie materiałów będących w posiadaniu Okręgu Szczecin i szczecińskiego archiwum oraz fotografii i dokumentów z zasobów prywatnych.

Spotkanie uświetni występ artystyczny duetu wokalno – instrumentalnego: Natalia Sikora- Duras (śpiew), Julia Kaczorek (skrzypce). Po promocji książki można będzie otrzymać jej bezpłatne egzemplarze (liczba ograniczona).