Zapraszamy na wieczór autorski z Tanyą Valko i promocję jej najnowszej powieści „Arabskie łzy”, który odbędzie się 9 maja 2024 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. Spotkanie odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek 2024.

„Tanya Valko” to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, następnie długoletnią asystentką Ambasadorów RP. Przez pięć lat mieszkała w Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 r. pozostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski. Na jak długo – życie pokaże.

Jest autorką książek o Libii: „Libia od kuchni”, „Życie codzienne w Trypolisie” oraz „Sahara – ocean ciszy”. W 2010 r. ukazał się jej debiut powieściowy „Arabska żona”, który okazał się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. Spod jej pióra wyszły także książki o tematyce kucharskiej jak „Nowoczesna książka kucharska”, a także o blaskach i cieniach medycyny estetycznej „Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną”.

Moderatorem wieczoru będzie Igor Kaczmarczyk, autor dwóch książek o tematyce Orientu. Po spotkaniu istnieje możliwość zakupu książek wraz z dedykacją. Zapraszamy na wieczór z autorką pełen emocji pokazujący świat orientu pośród realnych zdarzeń, literackiej fikcji i nie tylko.