Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie ze społeczniczką, rękodzielniczką, „człowiekiem orkiestrą” - Bogumiłą Popko pt. „Obudź w sobie dziecko”, podczas którego nasza bohaterka opowie o swoich pasjach. Spotkanie, które odbędzie się w międzyzdrojskiej bibliotece 14 maja 2024 (wtorek) o godz. 18:00 w bibliotece (Plac Ratuszowy 1), jest jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Tygodnia Bibliotek 2024.

Bogumiła Popko od 34 lat jest mieszkanką Wapnicy. Była nauczycielką oraz dyrektorką dwóch kadencji w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Od 4 lat jest szczęśliwą emerytką, która może poświęcić więcej czasu na swoje zainteresowania i rozwijanie pasji. Rękodziełem interesowała się od zawsze. Pierwsze ubranka dla lalek robiła na szydełku jako dziecko. Interesuje się wieloma technikami, zgłębia tajniki tworzenia biżuterii, witraży, plecie makramy, projektuje, szyje, szydełkuje, robi na drutach i kole dziewiarskim, tka na krośnie, wyplata koszyki, nieustannie poszukuje nowych możliwości rozwoju.

Bogumiła Popko chętnie dzieli się z innymi wiedzą i umiejętnościami. Prowadzi warsztaty plastyczne, rękodzielnicze jako członek Koła Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy oraz Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym i artystycznym Gminy Międzyzdroje. Obecnie pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach jako asystent rodziny. Uwielbia podróże, długie spacery oraz relaks z książką…

Jeśli chcesz zarazić się pozytywną energią, złapać bakcyla tworzenia i choć na chwilę „obudzić w sobie dziecko” to koniecznie musisz 14 maja 2024 r. o 18:00 odwiedzić międzyzdrojską bibliotekę.