Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach serdecznie zaprasza na cykliczne zajęcia z nauki płynnego czytania, które dedykowane są uczniom szkół podstawowych klas I-III.

Dla bibliotekarzy bardzo ważna jest edukacja czytelnicza dzieci. Jednym z jej elementów jest nauka czytania, która jest kluczową umiejętnością każdego młodego człowieka. Zauważyliśmy, że prowadzenie samych lekcji bibliotecznych nie wystarcza. Postanowiliśmy więc, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców, zorganizować cykliczne zajęcia nauki płynnego czytania. Tym sposobem pomożemy rodzicom i szkołom doskonalić umiejętności czytania oraz inicjować zainteresowania czytelnicze. W Polsce aktualny stan czytelnictwa jest na bardzo niskim poziomie w porównaniu do lat wcześniejszych. Mamy nadzieje, że uda nam się choć częściowo polepszyć ten wynik. Poza tym nie zapominajmy, że czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty, rozwija umiejętność wysławiania się, poszerza słownictwo i oczywiście sprawia przyjemność!

Zostaną utworzone dwie grupy – chętnych prosimy o informację w jakim dniu tygodnia preferowaliby zajęcia (spróbujemy się dostosować w miarę możliwości). Będą się one odbywać w międzyzdrojskiej bibliotece (Plac Ratuszowy 1) w godzinach:

I grupa: 16.00-16.50

II grupa: 17.00-17.50

Zgłoszenia należy składać do 20 września 2023 r. osobiście w bibliotece lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.