12 grudnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się kolejne warsztaty z nauki płynnego czytania dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Zajęcia rozpoczęto od ćwiczenia narządów artykulacyjnych, co okazało się doskonałą okazją nie tylko do rozluźnienia się, ale także do nawiązania bliższych relacji między uczestnikami.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się książki artystyczne, przygotowane z najwyższą starannością zarówno pod względem treści, jak i oprawy graficznej. Skupiliśmy się na lekturze pt. „Magiczne stwory i mityczne bestie”, w której za pomocą magicznej latarki szukaliśmy fantastycznych stworzeń. Następnie ożywialiśmy zwierzęta, które zamieszkały na kartach fascynującej książki pt. „Galopem”. Galopujący koń, dumnie kroczący kogut, skradający się kot i wiele innych zwierząt – poruszaliśmy za dotknięciem… kartki.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie pełne uśmiechu i zaangażowania. Na następne zajęcia zapraszamy w przyszłym roku – 2 stycznia 2024 r. A teraz życzymy Wam Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!