Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem, które odbędzie się 15 listopada 2023 r. (środa) o godz. 19:00 w międzyzdrojskiej bibliotece (Plac Ratuszowy 1).

Wojciech Chmielarz to dziennikarz oraz niekonwencjonalny i jeden z najważniejszych pisarzy polskiej literatury kryminału. Jest laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść „Przejęcie” i Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za książkę „Żmijowisko”, które doczekało się ekranizacji na platformach streamingowych. Autor publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i w „Polityce”. Jest autorem książek „Farmy lalek”, „Królowej głodu”, „Długo honorowy” oraz wielu innych.

Moderatorem spotkania będzie Piotr Oleksy, historyk, pracownik Instytutu Wschodniego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest pomysłodawcą wielu działań związanych z historią, także regionu Pomorza Zachodniego.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i organizowane jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy międzyzdrojskiej bibliotece.

mgr Karolina Malec