„Znalazłam klucz do szczęścia”, czyli spotkanie  z Iloną Felicjańską

27 kwietnia 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowała spotkanie autorskie z Iloną Felicjańską, modelką, II Wicemiss Polonia z 1993 roku, bizneswoman. Jest autorką książek motywujących do lepszego życia takich jak: „Jak być niezniszczalną”, „Znalazłam klucz do szczęścia”  i „Cała prawda o…”. 

Ilona Felicjańska porusza w swoich książkach tematy, które nie zawsze spotykają się  z aprobatą ludzi. Podczas spotkania stwierdziła, że opinie innych nie zrażają jej i dlatego chętnie chce mówić o swoich doświadczeniach. Przyznała, że nie zawsze wszystko, co na jej temat kreują media, jest prawdą, ale nie chce już zadręczać się każdą plotką, jaką przeczyta czy usłyszy o swojej osobie. Jako pierwsza Polka postanowiła opowiedzieć publicznie o swoim uzależnieniu  i szczerze przyznała się do swoich życiowych błędów. Nasz gość stwierdził, że uzależnienie to choroba braku miłości, która osadza się w naszym ciele. Jeśli nie dostaniemy w dzieciństwie wystarczająco dużo pochwał i miłości, nie będziemy potrafili zbudować swojego poczucia wartości i popełnimy błędy, które mogą zaważyć na naszym szczęściu. Największym pragnieniem Ilony Felicjańskiej było założenie rodziny. Niestety nie ma prostej recepty na szczęście i nie zawsze udaje nam się stworzyć związek zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Autorka zachęca jednak, żeby słuchać swoich pragnień i nie poddawać się przeciwnościom losu. W 2007 roku Felicjańska założyła Fundację „Niezapominajka”, której celem jest pomoc ofiarom wypadków losowych oraz osobom z ciężkimi chorobami. Nie boi się poruszać trudnych tematów takich jak przemoc ekonomiczna, seksualna czy psychiczna. Uważa, że jest to potrzebne a wsparcie innych osób sprawia jej ogromną radość. Jak sama przyznała, największą jej pasją jest „opowiadanie swojej życiowej historii”. W ten sposób może zwrócić uwagę na walkę z przemocą, uzależnieniem czy depresją. Nie można zamykać się w swoim świecie, trzeba zmierzyć się ze swoim problemem i pokonać go. Kiedy miała depresje i swoje problemy życiowe, zaczęła zgłębiać tajniki i mechanizmy uzależnień, przemocy. Podjęła naukę w Studium Psychologii Psychotronicznej w Warszawie. Korzystając ze swoich doświadczeń życiowych i merytorycznej wiedzy, czuje, że ma misję pomagania innych kobietom. Uczestniczy w wielu terapiach i samopomocowych grupach wsparcia.  Wszystkie terapie, w jakich uczestniczyła nauczyły ją asertywności, stawiania granic a przede wszystkim wyciągania wniosków ze swoich przeżyć. Felicjańska uważa, że jej dusza miała swój plan na życie i wszystko wydarzyło się po coś. Próbowała także uświadomić przybyłym gościom, że zadręczanie się problemami nie pomoże nam w niczym. Nasze lęki rosną w naszej głowie a strach, który odczuwamy jest sprawcą wielu chorób w naszym życiu. Czasem trzeba poczekać na odpowiedni moment, rozwiązanie samo się znajdzie, a my będziemy zdrowsi i szczęśliwsi. 

Autorka opowiedziała także o swojej książce pt. „Wszystkie odcienie czerni”, thrillerze erotycznym, który napisała, aby zarobić pieniądze, kiedy była na życiowym zakręcie. Książka została doceniona przez czytelników. Ilona Felicjańska bardzo chciałaby otworzyć Instytut Miłości, gdzie będzie uczyła ludzi, jak kochać. Ma nadzieję, że w najbliższej przyszłości spełni się jej marzenie i będzie mogła pomagać także w ten sposób. Nasz gość opowiedział także o zdrowym odżywianiu, które jest dla niej bardzo ważne. Przytoczyła przykłady, jak na nasze zdrowie wpływa przetworzona żywność, mięso nafaszerowane antybiotykami czy leki, które przyjmujemy w nadmiarze. Zachęcała do dbania o swoje ciało i duszę, bo to wszystko w połączeniu daje pełnię pomyślności w życiu. 

Na zakończenie spotkania  Felicjańska przyznała, że nie ma takiego upadku, z którego nie dałoby się podnieść, co można zaobserwować na jej przykładzie. 

Bardzo dziękujemy także Hotelowi Aurora Family &Spa za pomoc w zorganizowaniu spotkania.