23 listopada 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała jesienny wieczór poezji poświęcony twórczości Bolesława Leśmiana, poety i prozaika dwudziestolecia międzywojennego. 

W pierwszej części wieczoru Anna Piecyk i Szymon Głod przedstawili krótką biografię poety, który miał kompleksy z powodu niskiego wzrostu .

Za życia jego wiersze spotkały się z dużą krytyką wśród odbiorców. Dopiero z biegiem lat doceniono jego poezję i uznano za jednego z najwybitniejszych poetów swojej epoki.  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach pod kierunkiem Pani Iwony Banachowicz  przedstawili wiersze Leśmiana. Oliwer Rudnicki i Zofia Lewandowska zinterpretowali wiersz pt. „Szczęście”. Później Maren Tiks i Laura Kober przeczytały „Bałwana ze śniegu”, a Wiktoria Sokół i Martyna Moskot wyrecytowały wiersz pt. „Koń”. Mogliśmy także wysłuchać interpretacji utworu „Dusiołek” w wykonaniu Marcela Palucha, Wiktorii Szwedy i Daniela Królikowskiego. „Urszulę Kochanowską” przeczytała Aurelia Burza. Młodzież  była doskonale przygotowana, a ich interpretacje zostały nagrodzone barwami. W kolejnej części wieczoru mieszkańcy Międzyzdrojów mieli okazję zaprezentować swoją twórczość. Krystyna Rycombel, Halina Kowalska, Julianna Rogowska i Marianna Kargul odczytały wiersze swojego autorstwa, bibliotekarze zaprezentowali utwory Wojciecha Kokota i Mirosława Wołoszyka. 

Następnie odbyła się prezentacja wystawy zdjęć i aparatów fotograficznych Rafała Naumuka. Rafał opowiedział o zdjęciach, które wykonuje przede wszystkim nocą. Pod wpływem chwili potrafi przejechać kilkadziesiąt kilometrów, aby zrobić jedno upragnione zdjęcie. Fotografią zainteresował się w wieku 10 lat, kiedy wziął do ręki aparat Praktica DTL3. Dzięki pasji fotografowania odpoczywa od hałasu, który wiąże się z jego pracą. Zawodowo zajmuje się renowacją starych, unikatowych samochodów. Fotografia umożliwia Rafałowi wyciszenie i zagłębienie się w inny świat.   

Na zakończenie spotkania bibliotekarze podziękowali wszystkim osobom prezentującym swoją twórczość, międzyzdrojskiej młodzieży oraz przybyłym gościom. Pracownicy biblioteki zaprosili na kolejne spotkanie z poezją, które odbędzie się wiosną. Zachęcili również do oglądania wystawy Rafała Naumuka, którą będzie można jeszcze podziwiać do końca roku.