24 lipca 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie z Ewą Bauer, autorką cyklu książek „Kolory uczuć”, sagi „Tułacze życie”, „Kurhanka Maryli” czy „Ucieczki przed życiem”.

Ewa Bauer na co dzień jest prawnikiem, kocha podróże, las i przyrodę. Jest miłośniczką powieści „Mały Książę” Antoinego de Saint Exupery, ma w swojej biblioteczce ponad 70 wydań tego dzieła w różnych językach. Książkę uwielbia za zawarte w niej uniwersalne przesłania do człowieka i jego egzystencji.

Ewa, podczas spotkania mówiła o swoich powieściach, w których ukazuje miłość, nienawiść, trudne relacje międzyludzkie. Nie omija także spraw związanych ze zdrowiem, niepełnosprawnością i niepewnym jutrem, opisuje czasy historyczne, życie ludzi i ich losy w minionych wiekach, jak np. w sadze „Tułacze życie”.

Ewa zawsze wnikliwie bada temat przed rozpoczęciem pisania, co ma niebagatelne znaczenie. Zalicza swoje powieści do literatury kobiecej, choć dedykuje je każdemu odbiorcy. Pomimo tak dużej ilości pisarzy, autorka nie boi się o odbiorców swej twórczości. Dla każdego jest miejsce i nisza w pisarskim świecie.

Autorka zdradziła, że w głowie ma dużo pomysłów na przyszłe powieści i tych pomysłów jest aż nadmiar. Opowiadała, że współpraca z wydawnictwami układa się poprawnie. Mimo nacisków, sugestii i finansowych ograniczeń nie jest to wyboista droga. Uważa, że rodzina i praca zawodowa nie kolidują z działalnością pisarską - wręcz przeciwnie - są jej sprzymierzeńcem.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie w miłej atmosferze. Na koniec uczestnicy mogli zrobić sobie wspólne zdjęcie z autorką, zakupić książki i zdobyć autograf.