8 maja 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty sensoplastyczne dla najmłodszych, które wyjątkowo były otwarte dla niezapisanych dzieci.

W ramach Tygodnia Bibliotek 2024 wspólnie bawiliśmy się plastycznie i sensorycznie. Celem warsztatów było nie tylko dostarczenie uczestnikom przyjemności z eksplorowania różnych materiałów i zmysłów, ale także rozwijanie zdolności poznawczych, kreatywności oraz zdolności motorycznych.

Tego dnia skupiliśmy się na robieniu misiów z gąbek, gumek recepturek oraz kolorowych ozdób. Następnie ćwiczyliśmy motorykę małą, a umożliwiło nam to zadanie polegające na przeplataniu sznurka przez makaron, który był wcześniej przytwierdzony do kartonowych plansz. Każdy uczestnik mógł zabrać planszę do domu w prezencie, aby moc ćwiczyć zręczność palców w wolnych chwilach.

Z okazji nadchodzącego Dnia Mamy uczestnicy wykonali własnoręcznie korale z wykorzystaniem makaronu penne oraz sznurka. Podczas zabaw towarzyszyła nam muzyka, dodatkowo skupialiśmy się na zmyśle dotyku, ponieważ do wykonania prac wykorzystywaliśmy materiały ze zróżnicowanym poziomem twardości.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za ten radośnie spędzony czas, a szczególnie mamom za okazaną pomoc. Na ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym zapraszamy wszystkie zapisane dzieci już 12 czerwca 2024 r. w godz. 16.00-16.45.

Do zobaczenia!

mgr Karolina Malec