20 kwietnia 2024 r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach we współpracy z Kołem nr 19 Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zorganizowała kiermasz książek pod nazwą „Pociąg do książki - książka do pociągu”. 

Bibliotekarze przygotowali stoisko z książkami na Promenadzie Gwiazd przed Informacją Turystyczną. Można było nabyć  bajki, kryminały, beletrystykę oraz książki popularno-naukowe. Książki przeznaczone na kiermasz były naszymi ubytkami oraz darami od mieszkańców. Sprzedano 71 woluminów na kwotę 577 zł. Dochód zostanie przeznaczony na zakup nowych książek do biblioteki. Niesprzedane egzemplarze zostały przekazane na kiermasz letni, na który zapraszamy już pod koniec czerwca 2024 r.

Serdeczne dziękujemy Katarzynie Wojciechowskiej z Informacji Turystycznej UM Międzyzdroje, Tomaszowi Rychłowskiemu z MDK w Międzyzdrojach, Jackowi Schabowskiemu i Robertowi Szubińskiemu z Klubu Sportowego „Fala” Międzyzdroje za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu.