4 kwietnia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Kurek Pazurek, czyli niebo się wali!” dla przedszkolaków z Przedszkola „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach.

Z przyjemnością gościliśmy grupę „Kamyczków”, którą mieliśmy okazję oprowadzić po zakamarkach biblioteki. Dzieci dowiedziały się jakie mamy nowości do wypożyczenia w Dziale Dziecięcym, co znajdziemy na półkach z literaturą popularnonaukową oraz oglądały prace konkursowe. Głównym tematem spotkania były losy bohaterów: Kurka Pazurka, Kury Tektury, Kaczki Dziwaczki, Gąsiora Dąsiora, Indora Pomidora oraz Lisa Przytulisa w bajce, którą przeczytali bibliotekarze. Następnie zapoznaliśmy się z bajką „Jak pszczółka mała miodek nam dawała” Marcina Brykczyńskiego. Wspólnie napisaliśmy opowiadanie o kurce i pszczółce. Poszło wszystkim naprawdę świetnie! Na koniec najmłodsi w prezencie otrzymali kolorowe balony oraz różne nasiona, np. ogórka, sałaty czy rzodkiewki, które mogą z rodzicami zasadzić w ogródku lub na balkonie.

Było nam bardzo miło, dziękujemy za poświęcony czas oraz przecudowny prezent w postaci książki „Bohaterowie Naszych Bajek” autorstwa dzieci z grupy „Kamyczków”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Nasiona zostały zakupione w ramach programu Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 - „Biblioteka nasion”. Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców do urozmaicenia roślin uprawnych w przydomowych ogródkach i domowych parapetach.

mgr Karolina Malec