Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza 15 marca 2023 r. o godz. 17:00 na spotkanie autorskie z Dominikiem Strzelcem, najbardziej rozpoznawalnym ogrodnikiem w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w nowej siedzibie międzyzdrojskiej Biblioteki na Placu Ratuszowym 1.

Dominikowi największą sławę przyniósł program „Usterka”, w którym z ukrycia obserwował i komentował prace remontowe, nie zawsze fachowców. To niejedyny program telewizyjny, w którym mamy przyjemność obserwować jego pracę. W produkcji Polowanie na ogród” oraz „Odlotowy ogród” dostarczał praktycznych, ogrodowych porad oraz dokonywał zaskakujących metamorfoz zwykłych, nudnych ogródków. Dominik Strzelec - jak sam o sobie mówi - to facet od szpadla, prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci, pasjonat snowboardu i piłki nożnej. W 2015 r. wydał książkę pt. ”Odlotowy ogród”. Zawiera ona rady i wskazówki dla początkujących miłośników własnego kawałka zieleni, niekoniecznie zawsze ogrodu, ale także tarasu czy pięknego balkonu. Autor podsuwa w niej także wiele pomysłów na aranżację, pomaga dobrać rośliny i opisuje jak o nie dbać, aby cieszyć się ich pięknem przez długi, długi czas.

Przed nami wieczór pełen pasji, serdecznie zapraszamy!

Spotkanie zostanie zrealizowane w ramach programu Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 - „Biblioteka nasion”. Projekt ma na celu zachęcenie mieszkańców do urozmaicenia roślin uprawnych w przydomowych ogródkach i domowych parapetach. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach oraz w Szkole Podstawowej w Wapnicy znajdować się będą „banki nasion”, które umożliwią mieszkańcom wypożyczenie nasion na rok. Po upływie 12 miesięcy należy je zwrócić, po tym jak wydadzą plony. Autorem projektu jest Iwona Samołyk, sekretarz Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.