27 listopada 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach oraz 28 listopada 2019 r. w „Wiklinie” w Wapnicy odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu „Gry i zabawy bez prądu” pt. „Jesień w lesie”, sfinansowane z Programu

Marszałkowskiego „Społecznik na lata 2019-2021”. Bibliotekarze, członkowie Stowarzyszenia „Rodzina” i wolontariusze podczas warsztatów pokazali jak fajnie można spędzić czas bez komputera rozbudzając swoją wyobraźnię.

Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami  tworzyły przepiękne, kolorowe lasy na przygotowanych styropianowych krążkach. Uczestnicy stworzyli drzewa z szyszek i makaronu oraz pomalowali je farbami na żółto, zielono, brązowo, pomarańczowo,…. Najmłodsi chętnie robili listki przy pomocy kolorowych papierów i ozdobnych dziurkaczy. Największą frajdą okazało się lepienie figurek z plasteliny. Powstały wiewiórki, lisy, wilki, niedźwiedzie, jeże, grzybki,… Śmiechu było co nie miara.

Już teraz zapraszamy na rodzinne warsztaty pt. „Fabryka ozdób świątecznych”, które odbędą się 9 grudnia 2019 r. w międzyzdrojskiej bibliotece oraz 11 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Będziemy robić filcowe choinki i kolorowe witraże.

 

#PomorzeZachodnie, #społecznik, #ProgramSpołecznik, #KARR