21 listopada 2019 r. w międzyzdrojskiej bibliotece odbył się Rodzinny Turniej Gier Planszowych  w ramach projektu „Gry i zabawy bez prądu” - Program Marszałkowski „Społecznik” na lata 2019-2021. Organizatorami było Międzyzdrojskie

Stowarzyszenie „Rodzina” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach. Gry planszowe i zabawy ruchowe to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Do wspólnej zabawy dołączyli nie tylko najmłodsi, ale również ich rodzice i dziadkowie. Można było zagrać w grę „Wieża”, w której tylko i wyłącznie poprzez współpracę zespołową było możliwe ułożenie wieży z drewnianych klocków. Najwięcej radości uczestnikom sprawiły „planszówki”. Okazało się, że niektóre gry były doskonale znane najmłodszym. „Grzybobranie”, „Labirynt”, „Piłkarzyki” wzbudziły także zainteresowanie dorosłych. Podczas rozgrywek można było usłyszeć okrzyki radości, co było jednoznacznym sygnałem dla organizatorów, że taka forma rodzinnego spędzania wolnego czasu jest potrzebna. Każdy dobrze się bawił, nawet porażkę zamieniał w pozytywne działanie.

 Gry planszowe będzie można bezpłatnie wypożyczać w Wiklinie i międzyzdrojskiej bibliotece już od przyszłego tygodnia. Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów, by rodzinnie spędzić wolny czas. 

#PomorzeZachodnie, #społecznik, #ProgramSpołecznik, #KARR