Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zapraszają na spotkanie z aktorem Wiktorem Zborowskim, które odbędzie się w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach 4 marca 2017 r. (sobota) o godz. 19.00.

Ten znakomity aktor jest absolwentem warszawskiej PWST. Współpracował z najwybitniejszymi aktorami i reżyserami, którzy dali mu szansę i możliwości wszechstronnego rozwoju w tym zawodzie. Jego dziadkowie związani byli z teatrem zaś jego wujem jest słynny aktor Jan Kobuszewski. Jasne więc było, że i on był „skazany” na scenę.  Zadebiutował w jednym z odcinków serialu pt. „Czterdziestolatek”. Jego poczucie humoru sprawiło, że zaczął być obsadzany w wielu polskich komediach min. „C.K. Dezerterzy”, „Galimatias, czyli kogel-mogel II”, „Goodbye Rockefeller” czy „Złoto dezerterów”.  Grał w wielu warszawskich teatrach min. w Ateneum, Kwadrat, Teatrze Muzycznym Roma czy Teatrze Narodowym.  Aktor uważa, że praca w teatrze wymaga wielkich umiejętności warsztatowych , gdzie nie da się oszukać ani za czymś schować. 

Gościnnie w serialach telewizyjnych takich jak „Klan”, „Przeprowadzki”, „13 posterunek” a także „Kryminalni”.  

Wiktor Zborowski zagrał również w polskich superprodukcjach jak „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana, gdzie wcielił się w postać Longinusa Podbipięty. Zagrał także u tego samego reżysera w filmie „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” w roli Wikinga Tłumacza. 

Nigdy nie stroni od nowych wyzwań, które przed nim stoją. Znane są jego role śpiewane w widowiskach musicalowych, przedstawieniach kameralnych. Był Don Kichotem w „Człowieku z La Manchy” Jerzego Gruzy, śpiewał w produkcjach Wojciecha Młynarskiego czy Macieja Wojtyszki. 

Wiktor Zborowski podejmuje się także z powodzeniem pracy w dubbingu. Użyczał swojego głosu w „Królu Lwie” jako Mufasa,  „Dzwonniku z Notre Dame” jako Victor , „Asteriksie i Obeliksie: Misja Kleopatra” jako Obelix a także jako Gandalf Szary w „Hobbicie”. 

W Międzyzdrojach w czasie spotkania Wiktor Zborowski w ramach „Mistrzowskiego Czytania” zaprezentuje fragmenty powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” oraz opowie o pracy aktora. Podczas wieczoru autorskiego będzie można zakupić audiobooki, przy których realizacji pracował nasz gość. Partnerami w zorganizowaniu spotkania są: Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, Hotel Autora Family & SPA oraz Agencja Artystyczna Acoustic,  współfinansowane zaś jest ze środków gminy Międzyzdroje w ramach projektu „Klubik rodzinny – od juniora do seniora”.

Bibliotekarze