30 listopada 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z Przedszkola „Morskie Skarby” w Międzyzdrojach. Na zajęcia przyszły przedszkolaki z grupy „Muszelki” i grupy „0”.

Na początku spotkania  Pani Dyrektor Andżelika Gałecka opowiedziała dzieciom, na czym polega praca bibliotekarza. Oprowadziła grupę po bibliotece, aby jeszcze bardziej przybliżyć najmłodszym charakter pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest katalog, jak poukładane są książki w wypożyczalni i jakie pozycje książkowe można znaleźć w dziale dziecięcym. Dzieci były zaskoczone, że w czytelni można pograć w gry planszowe, uczestniczyć w warsztatach plastycznych, obejrzeć wystawę fotografii a nawet nauczyć się „ożywiać” pacynki z Ulicy Sezamkowej. Niespodzianką dla dzieci było krótkie przedstawienie w wykonaniu bibliotekarzy na podstawie książki pt. Krótkowzroczna żyrafa” autorstwa A.H. Benjamin i Gill McLean. Przedszkolaki obejrzały i wysłuchały historię żyrafy, która nie chciała nosić okularów. Dzieci miały okazję zapoznać się z nowościami książkowymi dostępnymi w wypożyczalni. Były bardzo zainteresowane książkami i zapewniły, że na pewno wrócą z rodzicami, by założyć kartę małego czytelnika. Tego dnia nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych. Przedszkolaki miały za zadanie ułożyć różne obrazki z koralików HAMA. Powstały kolorowe „witrażyki” - misie, kotki, samochody, delfiny, kwiatki, motylki, które najmłodsi zabrali do przedszkola.

Na zakończenie spotkania wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a dzieci zadeklarowały, że przyjdą zapisać się do biblioteki i będą wypożyczały książki.