UROCZYSTE PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW  NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI 05.10.2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach 5 października 2017 r. zorganizowała lekcję biblioteczną, podczas której dzieci z pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 1      w Międzyzdrojach mogły zapisać się do wypożyczalni. Dyrektor Andżelika Gałecka opowiedziała o zasadach korzystania z księgozbioru działu dziecięcego, którego książki można wypożyczać do domu. Jak się później okazało, niektórzy mali czytelnicy byli już zapisani i od dawna korzystali ze zbiorów biblioteki, z czego jesteśmy bardzo dumni. 

Na początku spotkania Pan Szymon Głod, starszy bibliotekarz, zaprosił uczniów  do wysłuchania prezentacji multimedialnej pt. „Cztery łapy” oraz bajek pt. „Butik Minnie”               i „Smerfowa zupa”. Podczas pobytu w bibliotece uczniowie założyli swoją kartę biblioteczną i przystąpili do programu „Od najmłodszych lat z książką za pan brat”, który skierowany jest dla uczniów klas I-III. Za każdą wypożyczoną książkę uczeń otrzymuje „gwiazdkę”, wkleja ją na specjalną kartę, którą dostaje od bibliotekarza podczas zapisu. Za zebrane 50 gwiazdek, młody czytelnik otrzymuje niespodziankę. Celem tego programu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Nad procedurą zapisywania uczniów do wypożyczalni czuwały Panie: Anita Cieślak i Anna Piecyk. Każdy mały czytelnik mógł dziś wypożyczyć 2 książki.

Po założeniu kart bibliotecznych, każdy z uczniów został pasowany przez Panią Dyrektor na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej ogromnym piórem, które jest symbolem pisarzy. Było to bardzo emocjonujące przeżycie dla dzieci. Każdy czekał w skupieniu, aż pióro znajdzie się na jego ramieniu, by oficjalnie zostać czytelnikiem międzyzdrojskiej biblioteki.

Na zakończenie uczniowie podziękowali za uroczystość pasowania wręczając  Dyrektorowi Biblioteki piękne jesienne wrzosy. W tym czasie bibliotekarze zaprosili naszych nowych czytelników na słodki poczęstunek.