W dniach 17-18 maja 2022 r. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach, Andżelika Gałecka oraz bibliotekarki - Monika Jakubowska i Joanna Pałasz odwiedziły Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach 4. rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Jest to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Podczas spotkania poznaliśmy pracowników bibliotek publicznych z całej Polski – dyrektorów, bibliotekarzy, animatorów centrów kultury. Był to niezwykle inspirujący czas. Wymienialiśmy się pomysłami, rozwiązywaliśmy problemy, z którymi na co dzień się spotykają się bibliotekarze. Przede wszystkim nawiązaliśmy nowe znajomości, które mamy nadzieję przetrwają. Dzięki trenerom mieliśmy możliwość wziąć udział w zabawach integracyjnych oraz zaprezentować swoje usługi, które stały się motywacją i bodźcem do podejmowania różnych, a czasami nawet zwariowanych działań.

Dziękujemy naszym trenerkom: Martynie Woropińskiej, Małgorzacie Malec, Karolinie, Joannie Szymańskiej i Elżbiecie Jankowskiej za zorganizowanie tak świetnych szkoleń, w których uczestnicy 4 rundy PRB mogli wziąć udział bezpłatnie. Podziękowania kierujemy również do wszystkich uczestników. Dzięki Wam spędziliśmy dwa dni w przemiłej i wesołej atmosferze.